ARCHIV ČLÁNKŮ A UDÁLOSTÍ

UTKÁNÍ MUŽŮ A DOROSTU V ROCE 2022

V POSLEDNÍCH PŘÍPRAVÁCH VYHRÁLI MUŽI V BLATCI 3:2 A DOROSTENCI REMIZOVALI NA NOVÝCH SADECH 1:1

BLATEC - SLOVAN    2:3   ( 0:3 )  góly: Petrů, Havelka, Kalvach

N.SADY - SLOVAN     1:1   ( 0:1 )   gól: Čebiš

Podrobnosti k utkáním včetně sestav a průběhů najdete v menu k příslušným družstvům.

MUŽI HRÁLI POSLEDNÍ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

Muži Slovanu sehráli v sobotu 19.3. poslední přípravný zápas. Na přírodní trávě a za velmi pěkného počasí. Za soupeře byl zvolen Blatec, což je tým ze špičky okresního přeboru. Utkání skončilo výsledkem 3:2 pro Slovan. A v hodnocení nabízíme dva styly komentářů k zápasu, který ledacos naznačil před premiérou příští týden v Mostkovicích.
Sestava: Sedlář - Koudelka, Švancara ( 30. Vyroubal ), Zdráhal, Novák - Pulkert, Baláž, Petrů, Máčala ( 46. Ji. Hanousek ) - Havelka, Kalvach ( 46. Lutonský )         Góly: 7. Petrů, 18. Havelka, 37. Kalvach

Verze 1:   Blatec - Slovan 2:3 ( 0:3 )

Bez zmiňování konkrétních momentů v zápase zmíníme, co asi tenhle zápas ukázal. Celý zápas byl vidět jasný rozdíl ve fotbalové kvalitě. Výkon po fotbalové stránce byl nadstandardní, vytvořili jsme si obrovské množství šancí. Organizace hry byla dobrá. Byla vidět snaha o aktivní zisk míče i dobré mentální nastavení hráčů. Hlavní cíl a překážka, která se musí překonat je ta, že nejsme schopni tento standart držet 90 minut. Ústí to potom v negativní reakce hráčů, že jim hrozí ztráta těžce vypracovaného vedení. Je mi jasné že to je problém co nemá jednoduché řešení, ale mám pocit, že hráči jsou si toho vědomí a jsou ochotní hledat řešení a pracovat na jeho provedení. Je potřeba ze zápasu odcházet s mírným optimismem. Plyne z toho, že existují cesty jak se dostat nahoru. Jestli to stihneme včas, to je ta výzva.

Verze 2:   Blatec - Slovan 2:3 ( 0:3 )

Situace: poslední přípravný zápas na mistrák týden před soutěží, omluvení hráči: Kundrt, Hrstka, Hůlek, zranění: Jan Hanousek, Lukáš Spáčil, Dan Perič a trenér Zdena Kovářík. Na zápas tudíž přijelo 14 hráčů včetně dorostenců, napůl zraněného Jirku Hanouska a nezaregistrovaného Lutonského. Trenérem byl Tadeáš Psotka. Po počátečním oťukávání soupeřů byl Slovan hned od úvodu lepší. A potvrdil to i šancemi. Sami na brankáře šli Havelka zprava a Máčala zleva. Ani jeden však se zakončením neuspěl. To se povedlo až Bořkovi Petrů v 7.min kdy z vápna lobem přehodil gólmana. V 18.min se skóre měnilo podruhé. Roh Pulkerta prodlužoval Petrů a k dorážce se na zadní tyči dostal Havelka a bylo to 0:2. Teprve potom se k šanci dostali domácí a kdyby ve 24.min nefoukal silný vítr, tak by se přehození gólmana Sedláře asi i povedlo. Konečný stav první půle stanovil ve 37.min Kalvach, který se k míči dostal po minele Havelky. Do druhé půle nastoupili další hráči a obraz hry se dramaticky změnil. Domácí byli od počátku lepší. Sice měli ještě velké šance Pulkert, Havelka i Lutonský, ale všechny koncovky byly dosti marné. Od 60.min byla převaha Blatce už docela drtivá. V 64.min už domácí tlak vyjádřili i gólově a stejně tak i v 70.min. Stav 2:3 a ještě dvacet minut do konce. Ze strany Slovanu už se těžko dalo mluvit o nějakém fotbalu. Špatné řešení situací, špatná komunikace a množení zbytečných chyb. Až do konce úporná obrana stavu 2:3. Kéž by se dal použít příměr: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti" a ne příhodnější: "Jak na nový rok, tak po celý rok". Ukáže se v neděli 27.3. v Mostkovicích.

MUŽI MĚLI ŠKOLENÍ S BOHUŇOVICEMI

BOHUŇOVICE - SLOVAN   9:1 ( 4:0 )

V týdnu narychlo domluveny soupeř na neděli 13.3. nás od začátku přesvědčuje o svých kvalitách, i když dvě první gólové šance opět patří nám. Bohužel je tak jako i posledně neproměňujeme. Snažíme se bránit přesouváním v bloku, soupeř využívá hned první šance a ujimá se vedení po náběhu mezi stopery hlavou. Do poločasu ohrožujeme bránu už jen sporadicky, soupeř trestá každou chybu. Poločasový výsledek 4:0 je dosti krutý. Po poločasovém prostřídání už soupeř jednoznačně kontroluje hru, korigujeme na 5:1 hlavou z rohu Kundrtem. Poté ale zápas už jen dohráváme bez jakékoliv pěkné akce z naši strany. Soupeř po rezignaci obranné fáze přidává další góly do prázdné brány.

MUŽI SLOVANU PODLEHLI BOHUŇOVICÍM

BOHUŇOVICE  - SLOVAN    9:1  ( 4:0 )

Sedlář - Koudelka, Vyroubal, Zdráhal, Novák - Pulkert, Kovář ( 46. Ji.Hanousek ), Baláž, Kundrt, Máčala ( 46. Hůlek ) - Kalvach ( 46. Havelka )

V neděli 13.3. absolvoval mužský celek další přípravný zápas na záchranářské jaro v I.B. třídě na umělé trávě v Holici. Docela narychlo domluvený soupeř byl z Bohuňovic, což je samozřejmě silný celek z krajského přeboru. Nicméně hrát na velkém hřišti je potřeba, aby se alespoň základní věci ukázaly v plné nahotě. Jelikož se dá těžko hovořit o nějakém zásadním kádru mužů, tak bylo jasné, že do zápasu bude nutno nasadit dorostence. A nejinak tomu bude i při mistrovských utkáních. Dorosti byli tentokrát 4, Baláž, Máčala, Kalvach a premiérově nejmladší hráč Matěj Kovář. Chyběli pak omluvení dorostenci Lukáš Spáčil a Dan Perič a ze starších mužů Tadeáš Hrstka a možná i Bořek Petrů. Utkání samotné se těžko hodnotí. Soupeř byl až příliš nad naše síly. Takže klasika. Začátek slušný. Dokonce i dvě vyložené šance. Pak ve dvacáté minutě první větší chyba v defenzivě a hned trest v podobě obdržené branky hlavou mezi stopery. Následně rezignace na domluvený herní plán a chaos v organizaci hry, což přineslo další obdržený gól. A do poločasu pak ještě další dva. Do druhé půle vystřídala většina dorosteneckých hráčů a nastoupili víceméně muži z podzimní soutěže. Chvíli, tak možná 10 minut, to vypadalo rozumně, ale postupem času opět zmar a rezignace. Sice jsme vsítili gól Petrem Kundrtem po rohu Baláže, ale to byl jediný světlý záblesk. Hodnocení je složité. Bude potřeba najít nějaký herní vzorec přizpůsobený jak hernímu stylu dorostenců, tak zažité nátuře mužů. Většina je pro "fotbalovější" variantu, která sebou ale přináší dosti rizika. Cesta asi bude nutně zlepšit disciplínu, posouvat se hodně u sebe v bloku a využívat nadšení mladých hráčů. Ti ani v tomto zápase nezklamali. Poslední přípravný pokus je na pořadu v sobotu 19.3. od 15:00 na hřišti v Blatci, kde tamní soupeř okupuje čelo okresního přeboru

POLOČASOVÁ PŘESTÁVKA PŘI ZÁPASE S BOHUŇOVICEMI V HOLICI

DALŠÍ VÝHRA DOROSTU V PŘÍPRAVĚ

LUTÍN HNĚVOTÍN - SLOVAN   0:1  ( 0:0 )

Dorostenci Slovanu využili nečekanou nabídku sehrát další přípravný zápas na velkém hřišti a na přírodní trávě. Ozvali se soupeři z Lutína a tak nic nebránilo v sobotu 12.3. utkání odehrát. Počasí nádherné a zápas vyrovnaný. Už druhou vítěznou branku v přípravě vsítil Matěj Kovář. Vítězství mladého celku 14 dní před zahájením sezóny je slušným povzbuzením.

DOROSTENCI VYHRÁLI V KONICI

KONICE - SLOVAN   1:2   ( 1:1 )

V dalším přátelském zápasu, který se odehrál v chladném počasí na umělé trávě v Konici v neděli 6.3. si připsali první letošní vítězství dorostenci Slovanu. Opět nastoupili borci ze širšího kádru a volno dostali hráči dorazového ročníku 2003, vyjma Fildu Baláže. Ten byl mimochodem nejlepším hráčem na hřišti. Povedený vstup do utkání zařídil gólem Petr Čebiš a v druhé půli rozhodl utkání Matěj Kovář.

DOROST VYZVAL SOUPEŘE ZE ŠTERNBERKA

ŠTERNBERK - SLOVAN   2:1   ( 1:0 )

První jarní zápas roku 2022 sehráli rovněž dorostenci Slovanu. V sobotu 12.2. na umělé trávě ve Šternberku s domácím výběrem. K utkání nastoupil celý široký kádr navíc doplněný o některé vybrané žáky. Počasí vyšlo náramně, nikdo z hráčů se nezranil a tak byl trenér Tadeáš Psotka s premiérou spokojen i když výsledek je pro Slovan podle průběhu hry spíš lichotivý. Absence velkého hřiště byla znát.

MUŽI ZAHÁJILI V UNIČOVĚ S CHOMOUTOVEM

CHOMOUTOV - SLOVAN    5:2  ( 3:1 )
V neděli 13.2. vstoupili do jarní sezony 2021/2022 muži Slovanu přátelským zápasem se soupeřem z I.A třídy. S Chomoutovem na umělé trávě v Uničově. Za pěkného počasí byl zápas vyrovnaný asi tak do 60.min. Potom už se projevila převaha soupeře. Nicméně to byla premiéra nového trenéra Zdenka Kovářík a ta ukázala rezervy, na kterých musíme pracovat, neboť první mistrák se blíží.

CHOMOUTOV  -  SLOVAN    5:2    ( 3:1 )

Kučera - Koudelka, Vyroubal, Perič, Novák - Apalovič, Hůlek, Hrstka, Hanousek Jiří, Pulkert - Kalvach ( Marek )

V neděli 13.2. vstoupili do jarní sezony 2021/2022 muži Slovanu přátelským zápasem se soupeřem z I.A třídy. S Chomoutovem na umělé trávě v Uničově. Za pěkného počasí byl zápas vyrovnaný asi tak do 60.min. Potom už se projevila převaha soupeře. Nicméně to byla premiéra nového trenéra Zdenka Kovářík a ta ukázala rezervy, na kterých musíme pracovat, neboť první mistrák se blíží. Zásadní samozřejmě bude zajistit dostatečný počet hráčů. Do tohoto utkání už naskočili dorostenci Kalvach a Perič a počítá se i z ostatními. Mimo tyto mladé hráče se dá očekávat návrat bratrů Hanouskových a snad i větší zapojení veteránů Kundrta s Petrů. Cesta je tedy započata a v červnu uvidíme jaký bude výsledek.

VELIKONOČNÍ ZÁPAS S LÍDREM MUŽŮM SLOVANU NEVYŠEL
17.4.  SLOVAN - SLATINICE   0:2   (0:1)
Sestava: Sedlář - Žvátora, Perič, Švancara, Novák - Ji.Hanousek, Pulkert, Baláž, Máčala - Kalvach, Hůlek
Střídali: Kovář, Čebiš, Lutonský, Jan Hanousek

DOROSTENCI PADLI NA ŠTERNBERSKÉ UMTRA
16.4.   ŠTERNBERK - SLOVAN   4:2 (3:2)
Sestava: Psotka - Janalík, Žvátora, Spáčil - Masopust, Zatloukal - Čebiš, Kovář, Vláčil, Sika - Krejčí
Střídali: Vítek, Šindelka Oppl, Perutka, Zobal

MUŽI PROHRÁLI, KDYŽ NESTAČILI NA DOLOPLAZY
24.4.   DOLOPLAZY - SLOVAN   3:2   (0:0)
góly: Michal Kalvach, Eda Pulkert
Sestava: Sedlář - Koudelka, Zdráhal, Novák - Pulkert, Baláž, Hrstka,  Ji.Hanousek, Máčala - Kalvach, Kundrt
Střídali: Perič, Hůlek, Lutonský, Ja.Hanousek

DOROSTENCI KONEČNĚ VYHRÁLI ZA 3 BODY.
S MOSTKOVICEMI KOSTELCEM

23.4.   SLOVAN - MOSTKOVICE  2:1  (1:0)
Góly: Oppl, vlastní
Sestava: Psotka - Janalík, Spáčil, Sika - Masopust, Zatloukal - Čebiš, Vláčil, Oppl - Krejčí, Šindelka
Střídali: Vítek, Perutka, Petrák

MLADŠÍ ŽÁCI VSTOUPILI DO JARNÍCH BOJŮ VÝHROU
23.4.   Náměšť n.H. - SLOVAN   1:7   (1:1)
První mistrovský zápas, hned od úvodu jsme udávali tempo zápasu, ale bohužel nás v první půli stále neopustila naše slabina v přesnosti zakončení. Nakonec jsme gól v první půli vstřelili, ale bohužel opět po zbytečné chybě nás soupeř potrestal a srovnal. Do druhé půle už kluci nastoupili soustředěni a prakticky jsme soupeře nepustili k naší brance. Postupně jsme navyšovali náš náskok a konečně šlo vidět sebevědomí. Výsledek byl zasloužený, každopádně i tak tam bylo hodně chyb, na kterých musíme zapracovat a eliminovat je. Byl to náš první ostrý zápas po dlouhé době, takže pozitivní vstup do soutěže a za trenéry spokojenost

STARŠÍ PŘÍPRAVKA - KRAJSKÁ SOUTĚŽ
24.4. Turnaj starší přípravky v Kozlovicích. Výborný výkon kluků dospěl ke dvěma jednobrankovým výhrám. Proti domácím Kozlovicim sice vysoká porážka, ale domácí vypadali, že jsou někde jinde. Spokojenost.

SLOVAN-Hranice 5:4,  SLOVAN-Šternberk 6:5,  SLOVAN-Kozlovice 1:9.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA - ZÁLOŽNÍ OKRESNÍ SOUTĚŽ
23.4. hrála rezerva starší přípravky v Litovli. Pro někoho to byl první turnaj a na hřišti to bylo znát. Avšak celý tým bojoval a nechal na hřišti vše. I za dva nevydařené zápasy, musíme naše chlapce pochválit.   SLOVAN - Litovel 2:6  SLOVAN - Červenka 4:4  SLOVAN - Hodolany 2:6

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA - OKRESNÍ SOUTĚŽ
Skupina BML 13-B1J: V prvním zápase Slovan naděloval a porazil hladce Kožušany 16:0. Druhý zápas, ve kterém Slovan vyzval Hlubočky, dopadl ještě lépe a výhrou 21:1 se potvrdila převaha přípravky Černovíru. Poslední a nejkvalitnější zápas byl s týmem Šternberku, který se pěkným gólem ujal vedení, každopádně koncentrovaná hra celého týmu vedla k převaze a konečnému skóre 8

MUŽI DOMA VYHRÁLI, PORAZILI PROSTĚJOV
1.5.    SLOVAN - HANÁ PROSTĚJOV    3:1  (2:1)
góly: Petr Kundrt, Tadeáš Hrstka, David Hůlek
Sestava: Sedlář - Ji.Hanousek, Zdráhal, Petrů, Novák - Pulkert, Baláž, Hrstka, Máčala - Kalvach, Kundrt
Střídali: Perič, Hůlek, Lutonský, Koudelka

DOROSTENCI BOJOVALI, ALE VE SLAVONÍNĚ PROHRÁLI
1.5. SLAVONÍN - SLOVAN  2:1  (1:1)
Gól: Filip Zatloukal
Sestava: Psotka - Spáčil, Žvátora, Janalík, - Petrák, Masopust, Zatloukal, Vláčil, Oppl, Sika - Čebiš
Střídali: Vítek, Šindelka

Zápas ve vysokém tempu. Prvních 20 minut zakončených gólem určitě patřily mezi naše nejlepší dosavadní výkony. Kluci mají za sebou další cennou zkušenost proti velmi kvalitnímu soupeři. Progres je vidět každým zápasem.

PŘEDPŘÍPRAVKY SLOVANU
V sobotu 30.4 proběhl fotbalový turnaj školiček pro roč. nar. 2016 a mladší na hřišti HFK Olomouc. Turnaje se účastnily kromě domácích týmů týmy Chvalkovic, Nových Sadů, Šternberka, Bohuňovic a Slovanu Černovir, hrálo se 3 x 3, 8-10min. Postavili jsme 2 týmy a každý s různymi soupeři odehrál 8 zápasů, naše týmy patřili k tomu lepšímu a je vidět, že ti hráči, kteří chodí na tréninky pravidelně dělají pokroky, nejvíce sil nám "překvapivě" bralo teplé a slunečné počasí. Gólů a kliček bylo nepočítaně, občas i ta "přihrávka" se objeví, a když je třeba umíme i přitvrdit.

MLADŠÍ ŽÁCI PROHRÁLI V HORCE N. MORAVOU
30.4.     HORKA - SLOVAN    5:1   (3:1)
Gól: Daniel Strouhal

Druhé ligové utkání, bohužel špatný začátek a první branka Horky hned ze startu nepomohla našemu týmu, který byl dnes všude pozdě, nedostupoval včas hráče a nedokázal utkání ničím převážit. Prakticky rozhodnul jediný hráč Horky, kterému stačilo uplatnit svou fyzickou převahu a Slovan tak zlomit. První polovina utkání byla opravdu nezodpovědná, s velkou četností chyb a nepřesností. Druhá polovina utkání trošku lepší, ale to bohužel dnes na soupeře nestačilo.

STARŠÍ ŽÁCI NESTAČILI NA SOUPEŘE Z HAŇOVIC
1.5.    HAŇOVICE - SLOVAN    4:1   (2:0)
Gól: Martin Janalík

1.5. Tentokrát zajížděla starší přípravka na horkou půdu do Uničova. Naši svěřenci tentokrát nenechali na hřišti své umění a bojovnost, tudíž jsme podlehli všem třem týmům. Ve všech zápasech jsme byly pomalí a nedůrazní. Máme co zlepšovat a učit se novým věcem.
Černovir-Uničov A 5:7,    SLOVAN-Šternberk A 3:6,   SLOVAN-Sigma 1:8

1.5. Bojovný výkon v Hodolanech stačil jen na 1 výhru a 2 porážky
 Litovel-SLOVAN 9:1, SLOVAN - Červenka 5:2, SLOVAN - Hodolany 2:6

MUŽI ZVLÁDLI DŮLEŽITÝ DUEL VE SMRŽICÍCH
7.5.   SMRŽICE - SLOVAN    1:4   (1:1)
góly: Eda Pulkert 2, David Hůlek, Petr Kundrt,
Sestava: Sedlář - Ji.Hanousek, Kundrt, Švancara, Novák - Koudelka, Pulkert, Baláž, Máčala - Kalvach, Hůlek
Střídali: Perič, Lutonský, Spáčil, Žvátora, Čebiš

DOROSTENCI PADLI DOMA S ČECHOVICEMI
9.5.    SLOVAN - ČECHOVICE     2:3  (1:0)
Góly: Petr Čebiš, Bohdan Charykov
Sestava: Psotka - Sika, Spáčil, Žvátora, Janalík, - Oppl, Masopust, Zatloukal, Vláčil, - Čebiš, Charykov
Střídali: Šindelka, Petrák, Sika, Vítek

MLADŠÍ ŽÁCI VYSOKO PŘEHRÁLI KOŽUŠANY
7.5.     SLOVAN - KOŽUŠANY / DRAHLOV    11:2   (6:2)
Góly: Strouhal 2,Bartl 2,Loveček 2,Bluma,Skála,Peřina,Lorenc,Kytlica

Důležitý domácí zápas Slovanu, kluci dobře zvládli. Začátek utkání však nevypadal vůbec dobře. Slovan byl v úvodu velice nepřesný, a tak se soupeř hned v 2. minutě dostal do vedení. Naštěstí kluci nepolevili, přidali a do poločasu převzali zápas do své režie. Tomu odpovídal poločasový výsledek 6:2. Obě inkasované branky vznikly z nepřesnosti a nedůsledného bránění. Z toho se Slovan poučil a v 2. poločase už střílel branky pouze domácí tým. Dnešní utkání tedy pozitivní, ale stále se objevují chyby, na kterých musíme pracovat.

8.5. V neděli dopoledne odehrála starší přípravka svá utkání v Kozlovicich. Opět nás čekala silná trojice soupeřů . Začátek turnaje nás nezastihl v optimální formě, avšak po domluvě trenérů se každou minutou náš výkon zlepšoval. Naši borci si zaslouží velikou pochvalu za fotbalovost, bojovnost i herní projev.
Sestava - Štarnovský, Skyva, Pávek, Zdařil, Kolář, Mynář, Krch, Zapletal, Dvořák

SLOVAN - Olšany 4:5, SLOVAN - Hranice 7:1, SLOVAN - Kozlovice 6:4

8.5. Dnešní slabší výkon kluků dospěl jen k remíze s Červenkou a prohrami s Litovlí a Hodolany.

8.5. Mladší přípravka dnes hrála v Kožušanech. Omlazená sestava dnes hlavně nabírala zkušenosti. Prohry se Šternberkem a Kožušany. Zlepšený výkon se projevil až v posledním zápase a výhrou nad Hlubočkami.

MUŽI PROHRÁLI PO PENALTÁCH
15.5.   SLOVAN - KOŽUŠANY    1:1  (1:1)    pen. 2:4
gól: Lukáš Máčala
Sestava: Sedlář - Baláž, Perič, Zdráhal, Novák - Ji.Hanousek, Pulkert, Petrů, Máčala - Kalvach, Kundrt
Střídali:  Lutonský, Hůlek, Koudelka, Hrstka

DOROSTENECKÁ SMŮLA NA NOVÝCH SADECH
14.5.   NOVÉ SADY - SLOVAN    2:1  (1:0)
Gól:  Bohdan Charykov
Sestava: Psotka - Janalík, Žvátora, Spáčil - Čebiš, Zatloukal, Kovář, Vláčil, Krejčí - Oppl, Charykov

STARŠÍ ŽÁCI PROHRÁLI PO PENALTÁCH
15.5.    BOHUŇOVICE - SLOVAN    1:1 (1:0)    pen. 3:2

MLADŠÍ ŽÁCI OPĚT VYSOKO VYHRÁLI
14.5.    MEDLOV - SLOVAN    1:8  (0:2)
Góly: Bartl 4, Loveček, Lorenc, Bluma, Dub

Dnes venkovní utkání v Medlově, které měl Slovan pod svou kontrolou. Prakticky se jednalo o zápas na jednu bránu. Jedna šance však během utkání přišla a soupeř ji proměnil. Opět z našeho nedostatečného bránění a pomalého přepínání - útok x obrana. Zápas však musíme hodnotit pozitivně. Některé chyby se dnes neopakovaly. Například to, že kluci dnes zvládli úvod utkání a soupeře celý zápas tlačili a nepustili pořádně k míči.

Starší přípravka v kraji podala nevýrazný výkon a proto má dvě prohry s Šumperkem a Uničovem. Posledním zápasem proti Šternberku zabojovala a 5:4 vyhrála

V sobotu ne zrovna optimální výkon, prohra s Červenkou a Litovlí, remiza s Hodolany

MUŽI PROHRÁLI DOMA S HNĚVOTÍNEM
22.5. SLOVAN - HNĚVOTÍN   1:2  (1:2)
gól: Jiří Hanousek
Sestava: Sedlář - Ji.Hanousek, Petrů, Zdráhal, Novák - Koudelka, Pulkert, Baláž, Máčala - Kalvach, Kundrt
Střídali: Lutonský, Vyroubal, Žvátora, Čebiš

DOROSTENCI OTOČILI ZÁPAS V DUBU
22.5. DUB N.Mor. - SLOVAN   3:4  (2:1)
Gól: Bohdan Charykov 2, Jakub Žvátora, Petr Čebiš
Sestava: Psotka - Janalík, Žvátora, Spáčil - Čebiš, Zatloukal, Masopust, Vláčil, Petrák - Oppl, Charykov
Střídali: Šindelka, Sika, Perutka, Veklych

STARŠÍ ŽÁCI PŘEHRÁLI VYSOKO HODOLANY
19.5. SLOVAN - HODOLANY    9:1   (3:1)
Góly: Jakub Lošťák 4, Jan Sika 2, Martin Janalík, Filip Vrba, Standa Slavík

Trenéři Kundrt a Zoubek: Soupeř nás opět nedokázal prověřit. Bylo jen otázkou kolik gólů dáme. Jako pozitivní hodnotím, že některé góly padli po akcích, které už vypadali fotbalově, a které chceme předvádět.

ZÁPASY ZIMNÍ PŘÍPRAVY DOROSTENCŮ SLOVANU

Nové Sady - SLOVAN     1:1      (0:1)       gól: Čebiš

Poslední přípravné utkání před domácím vstupem do jarní sezóny sehráli dorostenci Slovanu v neděli 20.3. na vedlejším hřišti na Nových Sadech s domácím celkem. Ze zápasu byli uvolněni nejstarší hráči Kalvach, Baláž a zraněný Perič. Chyběl taky nemocný kapitán Kovář. Naopak už mohl nastoupit navrátilec ze Sigmy Matyáš Krejčí. Takže se poskládal poměrně mladý tým. První půli hrál Slovan s větrem a tak toho dokázal i využít. Byl nebezpečnějším týmem a po chybě gólmana vstřelil i první branku utkání ve 32.min. Autorem byl Petr Čebiš a stal se tak spolu s Matějem Kovářem nejlepším střelcem přípravy. Domácí hrozili jen z dobře zahraných rohů. A když gólovou bombu Filipa Zatloukala vytáhl domácí brankář nad břevno, skončila první půle za stavu 0:1 pro Černovír. Druhou půli se role trochu otočily a Nové Sady drželi taktovku hry. A také se jim podařilo skórovat. V 64.min ze skrumáže po dobré kombinaci. Přesto byl blíž k vítězství celek Slovanu. Petr Čebiš úřadoval na pravém křídle a servíroval gólové přihrávky do vápna. Ale ani Lukáš Máčala, ani Matyáš Krejčí svoje tutovky neproměnili. Do posledních 20 minut vystřídal trenér Tadeáš Psotka všechny zkušené hráče a dal šanci těm nejmladším hráčům z kádru a mimo jiné i třem žákům, Sikovi, Zoubkovi a Perutkovi. Premiéru v dresu Slovanu absolvoval i Denis Zobal, který je novým hráčem. I tito kluci obstáli a cennou remízu uhájili. Teď už jen zbývá popřát hodně štěstí do jarní domácí premiéry s hodně kvalitními Kozlovicemi.
Sestava: Psotka - Janalík (60.Petrák), Spáčil L., Žvátora, Masopust (70.Perutka)- Čebiš (70.Vítek), Zatloukal (70.Zoubek), Oppl (70.Sika), Vláčil (70.M.Spáčil), Krejčí (70.Zobal) - Šindelka (46.Máčala).

Lutín - SLOVAN     0:1     (0:0)     gól: M.Kovář

Třetí přátelské utkání odehráli dorostenci Slovanu na přírodní trávě v Lutíně 12.3. Soupeř hrající okresní přebor byl značně silový s výškovým průměrem cca 190 cm a téměř rezignoval na rozehrávku. Slovan si během první půle zvykal na nutnost kvalitní výstavby hry. Několik šancí zůstalo nevyužito. Druhý poločas byl velmi dobrý v držení míče a šance přibývaly. Gól pak padl v 70.min po kombinaci na kraji hřiště po autovém vhazování. Následný centr si našel Matěj Kovář a zakončil k tyči. Během celého zápasu byla velmi dobrá spolupráce obranné čtveřice s defenzivní záložníkem Filipem Zatloukalem. Organizačně i v soubojích.
Sestava: Psotka - Masopust, Spáčil L., Žvátora, Petrák - Čebiš, Zatloukal, Kovář, Vláčil, Sika - Spáčil M.  střídali: Oppl, Šindelka, Vítek, Zoubek.

Konice - SLOVAN  1:2  (1:1)  góly: P.Čebiš, M.Kovář

Další přípravný zápas odehrál dorost Slovanu v Konici na umělé trávě v neděli 6.3. Volno tentokrát dostali starší hráči Kalvach, Máčala a Perič. Chyběli i nemocní Janalík a Petrák. Z žákovského družstva nastoupil Perutka. Samotné utkání bylo vyrovnané. Dobrý vstup do utkání potvrdil brankou Petr Čebiš, následná trefa Jakuba Vláčila nebyla uznána pro ofsajd. Domácí srovnali po nedůrazně bráněném rohovém kopu a propadeném míči. V druhé půli byl Slovan blíž ke vstřelené brance a po několika šancích se dočkal až deset minut před koncem, kdy brankáře překvapila střela Matěje Kováře ze střední vzdálenosti. Zdá se, že moc branek v zápasech dorostu padat nebude.

Sestava: Psotka - Perutka, Zatloukal, Žvátora, Masopust - Čebiš, Baláž, Kovář, Vláčil, Oppl - Šindelka. střídali: Vítek, Spáčil M., Spáčil L.

Šternberk - SLOVAN   2:1  (1:0)  gól: T. Vítek

První utkání roku 2022 odehráli dorostenci Slovanu na umělé trávě ve Šternberku v sobotu 12.2. Za příjemného počasí bylo důležité aby se nikdo v premiéře nezranil a aby si zkusili na velkém hřišti zápas odehrát všichni členové kádru. To všechno se povedlo, takže v tomto ohledu spokojenost. Pro nález covidu 19 chyběli P.Masopust, J.Vláčil, D.Perič a Lukáš Spáčil. Naopak dorosteneckou kategorii si zkusili žáci R.Zoubek, J. Perutka a O.Ambrož. V samotném utkání byli domácí lepší. Gólově se Slovan prosadil až v samotném závěru, když svoji první branku v dorostu zaznamenal Tobiáš Vítek. Další přátelské utkání sehrají kluci v Konici už v březnu a sice 6.3.