DOROST

ZÁPASY ZIMNÍ PŘÍPRAVY DOROSTENCŮ SLOVANU

Nové Sady - SLOVAN     1:1      (0:1)       gól: Čebiš

Poslední přípravné utkání před domácím vstupem do jarní sezóny sehráli dorostenci Slovanu v neděli 20.3. na vedlejším hřišti na Nových Sadech s domácím celkem. Ze zápasu byli uvolněni nejstarší hráči Kalvach, Baláž a zraněný Perič. Chyběl taky nemocný kapitán Kovář. Naopak už mohl nastoupit navrátilec ze Sigmy Matyáš Krejčí. Takže se poskládal poměrně mladý tým. První půli hrál Slovan s větrem a tak toho dokázal i využít. Byl nebezpečnějším týmem a po chybě gólmana vstřelil i první branku utkání ve 32.min. Autorem byl Petr Čebiš a stal se tak spolu s Matějem Kovářem nejlepším střelcem přípravy. Domácí hrozili jen z dobře zahraných rohů. A když gólovou bombu Filipa Zatloukala vytáhl domácí brankář nad břevno, skončila první půle za stavu 0:1 pro Černovír. Druhou půli se role trochu otočily a Nové Sady drželi taktovku hry. A také se jim podařilo skórovat. V 64.min ze skrumáže po dobré kombinaci. Přesto byl blíž k vítězství celek Slovanu. Petr Čebiš úřadoval na pravém křídle a servíroval gólové přihrávky do vápna. Ale ani Lukáš Máčala, ani Matyáš Krejčí svoje tutovky neproměnili. Do posledních 20 minut vystřídal trenér Tadeáš Psotka všechny zkušené hráče a dal šanci těm nejmladším hráčům z kádru a mimo jiné i třem žákům, Sikovi, Zoubkovi a Perutkovi. Premiéru v dresu Slovanu absolvoval i Denis Zobal, který je novým hráčem. I tito kluci obstáli a cennou remízu uhájili. Teď už jen zbývá popřát hodně štěstí do jarní domácí premiéry s hodně kvalitními Kozlovicemi.
Sestava: Psotka - Janalík (60.Petrák), Spáčil L., Žvátora, Masopust (70.Perutka)- Čebiš (70.Vítek), Zatloukal (70.Zoubek), Oppl (70.Sika), Vláčil (70.M.Spáčil), Krejčí (70.Zobal) - Šindelka (46.Máčala).

Lutín - SLOVAN     0:1     (0:0)     gól: M.Kovář

Třetí přátelské utkání odehráli dorostenci Slovanu na přírodní trávě v Lutíně 12.3. Soupeř hrající okresní přebor byl značně silový s výškovým průměrem cca 190 cm a téměř rezignoval na rozehrávku. Slovan si během první půle zvykal na nutnost kvalitní výstavby hry. Několik šancí zůstalo nevyužito. Druhý poločas byl velmi dobrý v držení míče a šance přibývaly. Gól pak padl v 70.min po kombinaci na kraji hřiště po autovém vhazování. Následný centr si našel Matěj Kovář a zakončil k tyči. Během celého zápasu byla velmi dobrá spolupráce obranné čtveřice s defenzivní záložníkem Filipem Zatloukalem. Organizačně i v soubojích.
Sestava: Psotka - Masopust, Spáčil L., Žvátora, Petrák - Čebiš, Zatloukal, Kovář, Vláčil, Sika - Spáčil M.  střídali: Oppl, Šindelka, Vítek, Zoubek.

Konice - SLOVAN  1:2  (1:1)  góly: P.Čebiš, M.Kovář

Další přípravný zápas odehrál dorost Slovanu v Konici na umělé trávě v neděli 6.3. Volno tentokrát dostali starší hráči Kalvach, Máčala a Perič. Chyběli i nemocní Janalík a Petrák. Z žákovského družstva nastoupil Perutka. Samotné utkání bylo vyrovnané. Dobrý vstup do utkání potvrdil brankou Petr Čebiš, následná trefa Jakuba Vláčila nebyla uznána pro ofsajd. Domácí srovnali po nedůrazně bráněném rohovém kopu a propadeném míči. V druhé půli byl Slovan blíž ke vstřelené brance a po několika šancích se dočkal až deset minut před koncem, kdy brankáře překvapila střela Matěje Kováře ze střední vzdálenosti. Zdá se, že moc branek v zápasech dorostu padat nebude.

Sestava: Psotka - Perutka, Zatloukal, Žvátora, Masopust - Čebiš, Baláž, Kovář, Vláčil, Oppl - Šindelka. střídali: Vítek, Spáčil M., Spáčil L.

Šternberk - SLOVAN   2:1  (1:0)  gól: T. Vítek

První utkání roku 2022 odehráli dorostenci Slovanu na umělé trávě ve Šternberku v sobotu 12.2. Za příjemného počasí bylo důležité aby se nikdo v premiéře nezranil a aby si zkusili na velkém hřišti zápas odehrát všichni členové kádru. To všechno se povedlo, takže v tomto ohledu spokojenost. Pro nález covidu 19 chyběli P.Masopust, J.Vláčil, D.Perič a Lukáš Spáčil. Naopak dorosteneckou kategorii si zkusili žáci R.Zoubek, J. Perutka a O.Ambrož. V samotném utkání byli domácí lepší. Gólově se Slovan prosadil až v samotném závěru, když svoji první branku v dorostu zaznamenal Tobiáš Vítek. Další přátelské utkání sehrají kluci v Konici už v březnu a sice 6.3.

Nahoře zleva: Psotka Tadeáš - trenér, Spáčil Martin, Vítek Tobiáš, Čebiš Petr, Kalvach Michal, Žvátora Jakub, Perič Daniel, Máčala Lukáš, Vláčil Jakub, Psotka Štěpán, Hanousek Jiří - asistent trenéra.    Dole zleva: Spáčil Lukáš, Janalík Tomáš, Šindelka Matěj, Masopust Patrik, Zatloukal Filip, Kovář Matěj, Krejčí Matyáš, Baláž Filip, Petrák Bohumil.

NA ČINNOST MLÁDEŽNICKÉ KOPANÉ VE SLOVANU ČERNOVÍR FINANČNĚ PŘISPÍVAJÍ STATUTÁRNÍ MĚSTO OLOMOUC A OLOMOUCKÝ KRAJ