7.8.      ŠTERNBERK "B"  -   SLOVAN        5:1    (1:1)       Branka:  31.Hůlek

Sestava: Psotka Štěp. - Žvátora, Švancara, Perič, Novák - Máčala, Vyroubal, Zdráhal, Kovář, Pulkert - Hůlek
Střídání: Kalvach, Lutonský, Koudelka, Charykov, Sedlář

Dlouho očekávaný vstup do nové sezóny přišel první srpnový víkend. A los přisoudil Slovanu záložní tým Šternberského divizního celku. Letní příprava nemohla být delší než třítýdenní, ale podobně tomu bylo určitě u více družstev. Slovan sehrál tři přípravná utkání. Jednou vyhrál, jednou remizoval a s Chválkovicemi prohrál. Nicméně odtrénoval poctivě. Otazníkem zůstává, jak se kádr vyrovná s absencemi, které po loňské sezóně nastaly. Definitivně sice ukončil svoje účinkování v Černovíře pouze kanonýr Petr Kundrt, ale k prvnímu zápasu nebyli k dispozici ani další nejzkušenější Bořek Petrů s Petrem Švajdou, zranění bratři Hanouskové či rekonvalescenti Filip Baláž, Jarda Sedlář a Marek Havelka. Ani žádné nové tváře se v létě ve Slovanu zatím neobjevili. Proto trenér Zdeněk Kovářík využil k většímu časovému úseku dorostence Štěpána Psotku do brány, Jakuba Žvátoru do obrany, Matěje Kováře do zálohy a Bohdana Charykova do útoku.

Komentář: Do utkání vstupujeme s velkým respektem, soupeř nás svým důrazem a dostupováním od první minuty dostává pod tlak, z kterého rezultuje gól po centru z pravé strany už ve 3.min. My se začneme osmělovat až po 15 minutách hry. Postupem času přebíráme iniciativu a srovnáváme skóre zápasu. Nedaří se nám proměňovat další tutovky. Dvakrát nastřelujeme brankovou konstrukci. Bohužel vstup do druhého poločasu opět nezvládáme, nejsme schopni kombinovat a udržet míč, soupeř nás dostává pod velký tlak. Z naší pasivity a nepřesností v rozehrávce domácí přechází do rychlých protiútoků, dva kontry během tří minut Šternberk proměňuje a je po zápase. Následně už je obraz hry stále stejný, my zápas dohráváme bez výrazného ohrožení brány a soupeř trestá dalšími rychlými protiútoky do rozhozené obrany. Pozitivní věc je, že tři dorostenci v základní sestavě se vůbec neztratili a patřili k nejlepším hráčům v našich barvách.