Zimní soustředění Tesák 2022

Ve dnech 3. - 6. 3. 2022 se kategorie mladších žáků klubu TJ Slovan Černovír zúčastnila zimního soustředění. Soustředění se odehrálo v okolí Hostýnských vrchů. Konkrétně 800 m od skiareálu Tesák. Celý tým tvořilo 14 hráčů a 3 trenéři. Byli jsme ubytovaní v Penzionu Pod Kyčerou, což představovalo ideální místo pro běžecký trénink, kruhový trénink, trénink s míčem, nebo také skupinovou procházku v přírodě.

Čtvrtek - 3. 3. 2022

Soustředění začalo kolem 17.30 hod příjezdem na penzion. Proběhlo rozdělení pokojů, následně ubytování, krátké poučení o pravidlech, chování a bezpečnosti a společně se vyrazilo na první tréninkovou jednotku. Jelikož byla pomalu tma, tak celý tým vyrazil pro jistotu s čelovkou. Trénink se nesl ve znamení běhu, při kterém jsme se seznamovali s pro nás novým okolím. Trénink byl zakončen strečinkem ve dvojicích a následovala sprcha a večeře. Celý den zakončil večerní program v režii trenérů. Hrálo se mnoho her, například pantomima v družstvech, kreslení ve dvojicích, či porovnání síly pomocí držení odporové gumy v předpažení. Největší siláci: Filip Dub, Kryštof Kožaný a Jakub Lorenc. V 22.00 hod čtvrteční den zakončila večerka.


Pátek - 4. 3. 2022

Budíček v 7.30 hod byl pro většinu z nás příliš pozdě, takže většina pokojů už byla dávno vzhůru. Po ranní hygieně následovala snídaně ve formě švédských stolů a krátký odpočinek. V 9.00 už se vybíhalo na tréninkovou jednotku. První trénink dne byl věnován kruhovému provozu. Tým celý trénink absolvoval u legendární chaty Slovan, kde se nachází ideální prostor pro kruhový trénink. Cvičilo se například se švihadlem, s odporovou gumou, s míčem, ale obsahem byly i kliky, dřepy, výpady, nebo třeba prkno. Trénink byl samozřejmě zakončen strečinkem a po sprše krátkým odpočinkem. Pokračovalo se obědem. Je nutné zmínit i jednu nepříjemnou věc, kterou bylo onemocnění Filipa Duba, který nás bohužel po obědě musel opustit. Druhá tréninková jednotka dne patřila kreativně orientovanému způsobu pojetí. Cílem bylo děti více zapojit a rozvést jejich kreativitu. Myslím, že se to poměrně dobře povedlo a někteří nás velice příjemně překvapili. Samozřejmě vše bylo absolvováno ve vysokém tempu. Po tréninku si jeden z trenérů pro kluky připravil na chatě dechové, relaxační a uvolňovací cvičení s velkým důrazem na kontrolu dechu - do hrudníku a břicha. Pomalu se blížila večeře a po ní motivační část dne. Osnova: individuální trénink, pravidelnost, strava, psychologická příprava, emoce ve fotbale, ukázky formou videa, pozvánka na letní soustředění a fotbalový kvíz. Vše završil krátký dokument o legendárním Janu Kollerovi. Nesmíme zapomenout ani na společné sledování zápasu Bayern Mnichov x Bayern Leverkusen.


Sobota - 5. 3. 2022

V 7.30 hod celý den odstartoval budíček. Vždy měl za úkol jeden pokoj vzbudit všechny členy soustředění. Po kvalitní snídani se celý tým odebral na procházku směr U Tří kamenů. Teda až na jednoho z trenérů a Adama Fleška, který byl dalším hráčem, kterého postihla nemoc a soustředění pro něj tedy právě skončilo. Nutné podotknout, že jako kapitán s celým týmem makal na 110 % a nevynechal ani jedno cvičení. Jako vždy, v 12.00 hod byl pro všechny připraven oběd a po něm následoval delší odpočinek, ve kterém hráči měli čas na doplnění sil a energie. Bylo to potřeba, protože je čekal nejtěžší trénink celého soustředění. Tím bylo běhání na sjezdovce Tesák. Celý tým trénink perfektně odmakal a ukázal, že dokáže táhnout za jeden provaz. Mám na mysli lidský slalom, který jsme vytvořili a společně vyběhli celou sjezdovku. Po tréninku následovala sprcha, večeře a večerní program v režii hráčů. Každý pokoj měl vymyslet jednu hru, kterou si tým společně zahraje. Výsledek: želvy, pantomima a židličky. Po těchto hrách se společně koukalo na hvězdného Messiho v dresu Paris Saint - Germain. Bohužel utkání bylo spíše zklamáním.


Neděle - 6. 3. 2022

Poslední den soustředění opět začal v 7.30 hod ranním budíčkem jednoho z pokojů. Následovala snídaně a po ní delší výběh s menší silovou částí absolvovanou ve dvojicích. Po tréninku si celý tým společně zazpíval své tradiční pokřiky a šlo se do sprchy. Už zůstávalo pouze shrnutí celého soustředění, rozdání odměn - medailí, úklid pokojů a oběd. Po obědě ještě krátký čas na vyladění detailů v rámci úklidu pokojů a odjezd směr Olomouc.

Všem děkujeme za účast a doufáme, že jste si soustředění užili.