PODZIMNÍ ZÁPASY 2021
DOROSTU SLOVANU ČERNOVÍR

31.10.    SLOVAN - Tovačov    1:1   (1:0)    p.k. 2:4       Branka: Matyáš Krejčí

Poslední mistrovský zápas v roce 2021 odehráli dorostenci Slovanu na domácím trávníku proti soupeřům z Tovačova. Po zaváhání v minulém utkání se Šternberkem se čekala jízda za vítězstvím a zisk 3 bodů. Hned první pohled na urostlé borce protivníka značil, že to bude velmi těžká práce. A taky byla. Hrálo se sice před soupeřovým vápnem, ale ze šancí byla využita pohříchu jen jedna, když centr z pravé strany uklidil do sítě Matyáš Krejčí. Poločas Slovan dohrál v klidu a s nejmenším náskokem odcházel do kabin. O poločasové přestávce se většina diskuzí rodičů nesla v duchu posledních výsledků, že pokud nepřidáme druhý gól, tak utkání nevyhrajeme. Bohužel to nakonec byla pravda a přesně tak to dopadlo. Hosté vyrovnali střelou z úhlu v 70.min. Hned za 5 minut hostující stoper hasil únik Petra Čebiše jen za cenu červené karty, ale ani tato patnáctiminutová přesilovka vyrovnané skóre nezměnila. Tentokrát nepřišel ani závěrečný drtivý nápor. Jakoby se borci neuměli o vítězství zdravě porvat. Penalty o jeden bod navíc se pak ani nemusely kopat, protože už všichni věděli, jak tato soutěž dopadne. V konečném účtování je velká škoda, že Slovan neumí zápasy dotáhnout, protože tabulka je velmi vyrovnaná a polovina mužstev má reálnou naději na konečné druhé místo. Pro jarní odvety je tedy cíl naprosto jasný. Po zápase se uskutečnilo závěrečné ukončení sezóny s rodiči, které za pěkného počasí udělalo definitivní tečku za podzimním účinkováním dorostu Slovanu v krajském přeboru.

28.10.    SLOVAN - Šternberk     1:1   (1:0)      p.k. 3:4       Branka: Michal Kalvach

Sváteční čtvrteční dopoledne nabídlo příznivcům Slovanu zápas dorostenců se Šternberkem. Obě družstva se pohybují v popředí tabulky a vítěz utkání mohl výrazně pomýšlet na konečné druhé místo v tabulce po podzimní části. Favoritem byli asi domácí, když dovezli bod z Kozlovic. Nicméně měli v sestavě absenci Lukáše Spáčila a to se možná ukázalo rozhodující. Slovan nezačal příliš dobře a hosté si vytvořili několik gólových šancí. Jen skvělý Štěpán Psotka v bráně a několik šťastných odrazů drželo bezbrankový stav. Postupně však Slovan hru vyrovnal a zejména silovější záložníci začali mít navrch. Výsledkem byl gól Michala Kalvacha v 25.min. Zbytek poločasu byl Slovan nebezpečnější, ale gól navíc nepřidal. Druhá půle začala tak, jak zápas samotný. Šternberk byl lepší a jen shoda okolností jim bránila vsítit branku. Tu paradoxně vstřelili v okamžiku, kdy už se Slovan z jejich tlaku vymanil a začal hře dominovat. Šternberští si však určitě vyrovnat zasloužili a střela z trestňáku byla excelentní. Domácím tahle gólová facka pomohla a tlačili se do zakončení a směřovali k rozhodnutí zápasu. Velké šance měli Lukáš Máčala a tu poslední pět minut před koncem Jakub Vláčil. A když zůstala nevyužita i série rohů v závěru, skončil zápas remízou. Naprosto spravedlivou. No a následné penalty? Zmar a bída pokračuje. Tak jak se nám zdál bod z Kozlovic málo, tak tentokrát zase naopak musí být Slovan s bodem spokojen. Šternberk byl velmi dobrým soupeřem a je potřeba říct, že dorostenecké zápasy v KP mají kvalitu.

23.10.     Kozlovice - SLOVAN     1:1  (1:0)    p.k. 5:3       Branka: Matěj Kovář
Poslední podzimní zápas Slovanu na venkovním hřišti se odehrál v Kozlovicích u lídra soutěže. Předzápasové prognózy byly docela jasné. Domácí ve vlastním stánku neztratili ještě ani bod. Naopak Slovan venku bodoval ve všech dosavadních zápasech. Při pohledu na nástup obou celků na plochu byla patrná výšková a váhová převaha domácích. Tudíž se dalo očekávat hodně soubojů a dlouhých nákopů. A tak nějak to první čtvrthodinu i bylo. Slovanisti byli malinko ustrašení a čekali, že domácí nástup bude drtivý. Tlak sice přišel, ale zas tak výrazné to nebylo. Přesto se domácí ujali vedení. A jak jinak, než po rohovém kopu v 16.min. Poté hosté odhodili ostych a hru vyrovnali, možná byli i nebezpečnější. Přesto poločas prohráli 0:1. Ve druhé půli však cílevědomě směřovali za vyrovnáním. Technickou kolektivní hrou se neustále drželi na dostřel domácí brány a donutili Kozlovice k chybné rozehrávce v 55.min. Šanci využil Matěj Kovář a vyrovnal na 1:1. A v následujících 10 minutách měl Slovan soupeře dorazit. Nevyužity zůstaly tři velké šance. Největší byla střela Filipa Baláže do břevna. Kozlovice se ještě snažili zápas rozhodnout sérií nákopů v závěrečné pětiminutovce, ale žádné z družstev už neskórovalo. Následoval penaltový rozstřel o bod navíc. Hned první střelec hostů však zaváhal a tak se potvrdilo, že desítky nejsou naše oblíbená disciplína. Ačkoliv si tentokrát Slovan zasloužil vyhrát, tak bod z Kozlovic potěší. Černovír tak dovezl na podzim body z každého venkovního zápasu a tentokrát byl navíc herně lepší než prozatímní suverén tabulky.

17.10.    SLOVAN - Jeseník    4:1 (2:0)    Branky: Petr Čebiš 2, Lukáš Máčala, Matěj Kovář

Celkem vyrovnaný zápas s tradičním soupeřem, který je v tabulce níž, než by kdokoliv očekával. Slovanu vyšel nástup do utkání a první gól zaznamenal Petr Čebiš v 15.min. Domácí pak přečkali velký tlak Jeseníku na konci první půle a naopak sami skórovali Lukášem Máčalou po zakončeném brejku ve 43.min. Ve druhé půli se hosté dostali do hry brankou ve 48.min, ale Slovan se nenechal zaskočit a přidal branky v závěru. Nejprve v 73.min opět Petr Čebiš a v 81.min kapitán Matěj Kovář. Vítězství Slovanu znamenalo posun na 4. místo v tabulce v KP.

9.10.   Chomoutov - SLOVAN   3:4 (1:2)  Branky: Lukáš Máčala, Petr Čebiš, Jakub Vláčil, Dan Perič

Docela slušná přestřelka v dalším derbyzápase. Ale Slovan měl asi vše pod kontrolou. Vedl 2:0 po brankách Lukáše Máčaly a Petra Čebiše. Pak sice malá komplikace v podobě penalty a inkasovaného gólu do šatny. Nicméně druhá půle opět v pořádku a gól Jakuba Vláčila na 3:1 a domácím snížení v 61.min. Uklidnění přinesl gól Dana Periče na 4:2 a kontrolované dohrání zápasu. Podle slov trenéra Tadeáše Psotky byl Chomoutov kvalitní soupeř.

3.10.      SLOVAN - Zábřeh     0:1 (0:1)
Asi trochu nešťastný zápas. Všichni čekali potvrzení vítězství z Konice, ale nestalo se. Brzo inkasovaná branka už v 6.min borcům svázala nohy natolik, že za celý zápas nenašli adekvátní gólovou odpověď

28.9.     Konice - SLOVAN     0:1 (0:1)    Branka: Matěj Kovář

Velmi cenné vítězství venku s kvalitním soupeřem. Navíc po velmi povedeném výkonu. Borci Slovanu od začátku diktovali tempo zápasu. Byli pohyblivější a technicky odvážnější. Zápas se povedl zvláště kapitánovi Matějovi Kovářovi, který založil rozhodující akci zápasu a jako bonus ji i sám bezchybně zakončil ve 41.min. Z diváckého pohledu asi nejkvalitnější výkon Slovanu v letošní sezóně.

25.9. Otaslavice - SLOVAN 2:5 (0:1) Branky:Luk.Máčala 2,Matěj Kovář,Michal Kalvach,Maty Krejčí

Výrazné vítězství. Možná se někomu mohlo zdát, že povinné, ale zas tak jednoduché to nebylo. Domácí nás přivítali v překvapivě pěkném areálu a vůbec nebyli odevzdaným soupeřem. Však také první poločas nabídl jen jedinou branku od Matěje Kováře. Druhá půle až byla výraznější a domácí snižovali až v samotném závěru.

19.9.       SLOVAN - Dub n.M.     3:0 (0:0)      Branky: Lukáš Máčala, Jakub Vláčil, Matyáš Krejčí

Konečně domácí vítězství. Nerodilo se lehce. Poločas ještě velmi rozháraný, ale ve druhé půli už to vypadalo dobře a snad se teď kluci po sérii těžkých zápasů nadechnou k lepším výsledkům. Svůj první gól v dresu Slovanu vstřelil navrátilec ze Sigmy Olomouc Matyáš Krejčí, další pak přidali Jakub Vláčil a Lukáš Máčala.

12.9.       SLOVAN - Nové Sady     0:1 (0:1)

Od začátku nepovedený zápas. První městské derby ze Slavonínem se borcům nepovedlo a tak se chtěli předvést v dalším prestižním zápase s Novými Sady. Navíc po dobrém výkonu v Čechovicích. Bohužel nemohl nastoupit brankář Štěpán Psotka a do brány musel Patrik Masopust. Než se s tím domácí srovnali padl do jejich sítě první gól zápasu hned v 9.min. Celý další průběh zápasu to byl boj o srovnání stavu, ale ačkoliv šance byly tak to byl boj neúspěšný.

t5.9.      Čechovice - SLOVAN    0:2 (0:1)     Branky: Michal Kalvach, Matěj Šindelka

Po nepříjemné domácí prohře v derby se Slavonínem zajížděli dorostenci na vždy horkou půdu do Čechovic. A je potřeba říci, že si tímto zápasem napravili pošramocené sebevědomí. Celý zápas byli lepší, jen to nedokázali vyjádřit gólově. Nicméně po brankách Michala Kalvacha v první půli a Matěje Šindelky v samotné koncovce bylo na světě první tříbodové vítězství.

29.8.      SLOVAN - Slavonín    1:4 (1:0)      Branka: Petr Čebiš

První domácí zápas v sezóně a hned prestižní derby. Vědělo se ovšem, že Slavonínští mají letos výborný celek a prohra Slovanu se Slavonínem v přípravě byla opravdu vysoká. Přesto se domácím vstup do zápasu povedl a po brance Petra Čebiše ze 14.min se první poločas dohrál za stavu 1:0. Ve druhé půli ovšem Slavonín zapnul na vyšší obrátky a čtyřmi góly zápas otočil ve svůj prospěch. A nakonec zaslouženě odvezl do Slavonína 3 body.

22.8.     Mostkovice - SLOVAN   1:1   (0:1)   p.k. 4:3          Branka: Patrik Masopust

Premiéra v dalším ročníku KP se pro Slovan odehrála na hřišti v Mostkovicích. Čekání na novou sezónu konečně skončilo a borci vyběhli poměřit síly s jedním z nováčků soutěže. A byli od začátku lepší. Což také vyjádřili prvním gólem po dorážce Patrika Masopusta ve 25.min. Jenže potom jaksi přestali hrát, přenechali iniciativu domácím a ti se každou minutou lepšili. Gól ze hry by patrně dávali těžko, ale pomohl jim faul ve vápně Slovanu. Pískala se penalta a domácí srovnali na 1:1. Tímto výsledkem zápas i skončil. Penaltový rozstřel o bod navíc pak Černovírští nezvládli vůbec a tak si odvezli jen jeden bod. Po dobrém začátku to bylo trochu zklamání.