JARNÍ ZÁPASY 2022
MUŽŮ SLOVANU ČERNOVÍR

3.6.     SLOVAN - Šternberk "B"     1:0 (0:0)     Branka: Bořek Petrů

29.5.   Velká Bystřice - SLOVAN   4:3 (0:1)     Branky: Michal Kalvach 2, Lukáš Máčala

22.5.    SLOVAN - Hněvotín   1:2 (1:2)     Branka: Jiří Hanousek

Sestava: Sedlář - Ji.Hanousek, Petrů, Zdráhal, Novák - Koudelka, Pulkert, Baláž, Máčala - Kalvach, Kundrt
Střídání: Lutonský, Vyroubal, Žvátora, Čebiš

Druhý domácí zápas po sobě. A opět se soupeřem z čela tabulky. Tentokrát ale bez bodového zisku. Utkání rozhodlo prvních 20 minut. Na vedoucí gól hostů odpověděl vyrovnáním ještě Jirka Hanousek, ale na další trefu hostů za 2 minuty nato už Slovan celý zbytek zápasu odpověď nenašel. Připsaná prohra Slovan ale nesmí zlomit v nasazení. Musíme hrát a bodovat až do konce soutěže. Naštěstí prohráli svoje domácí zápasy i Haňovice a Smržice. Teď nás čeká nejtěžší souboj na jaře ve Velké Bystřici a pak přijde závěrečné tříkolové finále v pořadí Šternberk, Jesenec a Moravský Beroun.

Zastupující trenér Tadeáš Psotka: Na jaře by se daly zápasy mužů rozdělit zhruba do dvou kategorii. Na první, kdy je soupeř aktivní a chce hrát. V těch případech je vidět kvalita v brejkových situacích a většinou končí bodově. Dnešní zápas bohužel zapadl spíše do druhé kategorie, ve které soupeř hraje z dobře organizovaného bloku blízko vlastní brány. V tom případě je potřeba soupeře nějakým způsobem otevřít a to se nám nedařilo. Přes velkou územní převahu, i převahu v držení míče, jsme si nevytvořili velké množství šancí. V potaz bych však vzal že góly byly po nevynucených chybách, ne po chybách naší organizace. Byli jsme tým co chtěl tvořit hru. Pokud je tohle začátek nějakého posunu, myslím že se jde správným směrem.

15.5.     SLOVAN  - Kožušany    1:1   (1:1)   pen, 2:4        Branka: Lukáš Máčala

Sestava: Sedlář - Baláž, Perič, Zdráhal, Novák - Ji.Hanousek, Pulkert, Petrů, Máčala - Kalvach, Kundrt
Střídání: Lutonský, Hůlek, Koudelka, Hrstka

Dlouho očekávaný zápas s partnerským družstvem. Kožušany na jaře neztratily ani bod a v příštím kole se utkají s Velkou Bystřicí o nejlepší celek jarní části. Pro mladý Slovan to byla výzva, kdy neměl co ztratit. Na jedné straně ještě nedávno ligoví borci David Rozehnal, Martin Blaha a Ivo Krajčovič a na straně Černovíra dorostenci Baláž, Perič, Máčala a Kalvach. O osudu zápasu se rozhodovalo hned v první čtvrtině. První gól vstřelil Lukáš Máčala po skvělé individuální akci Petra Kundrta. Ten rychle prošel středem hřiště, obhodil si i Davida Rozehnala a dostal se ke koncovce. Tuto střelu na zadní tyč gólman Blaha chytil, ale míč vyrazil k nohám Lukáše Máčaly, jenž s dorážkou neměl problémy. Bohužel hned za tři minuty došlo ke střetu Fildy Baláže s hostujícím Jirkou Boháčkem ve vápně a musela se pískat penalta. Tuto situaci si mnozí fanoušci pamatují, když Bohi hrál ještě v dresu Slovanu. Tuto výhodu Bohi vybojoval nesčetněkrát. Nicméně penalta byla a byla proměněná. Stav 1:1 se pak nezměnil až do konce utkání. Největší příležitost zápas převážit na jednu ze stran měl Petr Kundrt po trestném kopu Edy Pulkerta. Martin Blaha v bráně hostů však gólovou hlavičku chytil a kraloval pak i při penaltovém rozstřelu, který přinesl Kožušanským bod navíc. Tradiční změny v obraně tentokrát obstaralo umístění Baláže na pravý kraj obrany a Periče se Zdráhalem do stoperské dvojice. Co se však nemění, je fakt, že když na jaře hraje Bořek Petrů, tak Slovan boduje. Bod s Kožušany je cenný, protože nás v dalším utkání čeká neméně kvalitní celek z Hněvotína.

Trenér Kovářík: Vstup do utkání se nám povedl, dobrý tlak a presink na soupeře od první minuty trestáme a ujímáme se vedení 1:0. Bohužel soupeř velmi brzy srovnává, inkasujeme gol z PK. Pak už to byl jen boj  zkušenosti Kožušan proti našemu mládí. Soupeř byl klidnější v kombinaci, my občas zahrozili z rychlého protiútoku. Na konci zápasu chytl gólovou hlavičku Kundrta golman Blaha a šlo se do penalt, které jsme tentokrat nezvládli. Pozitivum je zjištění, že opravdu můžeme hrát fotbal s každým soupeřem, teď už je nabrat ty zkušenosti ...

7.5.      Smržice - SLOVAN     1:4   (1:1)         Branky: Pulkert 2, Hůlek, Kundrt

Sestava: Sedlář - Ji.Hanousek, Švancara, Kundrt, Novák - Koudelka, Pulkert, Baláž, Máčala - Kalvach, Hůlek
Střídání: Lutonský, Perič, Spáčil, Žvátora, Čebiš

Zcela jistě naprosto zásadní zápas. Pro další bytí Slovanu v krajském fotbalu. Už dvakrát byla šance dotáhnout se na stejně trápící se soupeře. První pokus v Haňovicích nevyšel vůbec, stejně jako ten druhý v Doloplazích. Pokud by se prohrálo i tentokrát, už by to bylo v boji o záchranu velmi složité. Proto byl na zápas ve Smržicích vypraven autobus pro věrné fanoušky. Jejich fandění bylo slyšet už před zápasem hodně daleko. Nicméně utkání byl rozpačitý. Jako obvykle, tradiční změna na stoperských pozicích. Tentokrát hráli stopery Švancara a Kundrt. Asi proto nedohoda v rozehrávce a hned v 7.min první gól zápasu v síti Slovanu. Naštěstí přišlo vyrovnání hned vzápětí. Na levém křídle se uvolnil Máčala a přihrávkou po zemi oslovil Hůlka. Ten ve velmi ostrém souboji na zemi přetlačil gólmana a skoroval na 1:1. V dalších minutách bylo k vidění hodně soubojů, hodně zranění a hodně ošetřování. Fotbalu méně. Takový klasický souboj mužstev ze spodní části tabulky. Do kabin se šlo za remízové situace a výsledek byl otevřený. Čekalo se co přinese poločasová porada trenérů Kováříka a Psotky. A jestli jejich diskuze vedla k tomu, co Slovan ve druhé půli předvedl, tak musíme smeknout klobouk. Druhé dějství totiž zápas rozhodlo. A to způsobem naprosto jednoznačným. Konečně Černovír předvedl fotbal, který snese měřítko I.B třídy. Hned na začátku trefil v nájezdu tyč Kalvach. Za malý okamžik olízne Kundrtova střela břevno. Další velké šance neproměňují Hůlek a Pulkert. Domácí se téměř nedostávají na útočnou polovinu. Zápas pravděpodobně rozhodla situace z 64.min. Hůlek si vynutil trestný kop těsně za hranicí vápna a k exekuci se postavil Pulkert. Volil střelu přes zeď, kde jeden domácí zadák míč tečoval. Balón padal docela dlouho, ale hlavně těsně pod břevno mimo dosah domácího gólmana. Vedení si už pak Slovan vzít nenechal. Definitivní razítko na vítězství dal opět Pulkert po krásném úniku a ukázkové finální přihrávce dorostence Čebiše v 80.min. A tu nejhezčí možnou tečku za utkáním předvedl Kundrt. v 83.min na vlastní půli vyhrál souboj s domácím útočníkem a nebývalým slalomem přes půlku hřiště se dostal až do koncovky a i tu zvládl excelentně podél gólmana na konečných 1:4. Pak si náramně užil oslavu gólu před početným kotlem hostujících "ultras". Zlomení domácí už jen čekali na konec zápasu. Pozápasová euforie hostů včetně pyrotechniky, vítězných pokřiků a oslavného kolečka byla naprosto zasloužená. Slovan tedy do třetice utkání pravdy zvládl. Vyhrál konečně venku a odpoutal se z předposledního místa v tabulce. Teď ovšem čeká velká výzva v podobě trojice těžkých zápasů s Kožušany, Hněvotínem a Velkou Bystřicí.

Trenér Kovářík:
Vstup do utkání byl rozpačitý, po chybě v rozehrávce dostáváme velmi brzy gól. Z rychlého protiútoku ale brzy srovnáváme zásluhou nového kanonýra Bowlase, který dal gól za cenu sebeobětování. Následně se soupeř několika nevybíravými zákroky snaží naši hru rozhodit. Do kabiny se jde za stavu 1:1. Druhy poločas začínáme dobře, tyč dává Kalvach, následně střela Kundrta lízla břevno. Po zkušeně uhraném míči Bowla na něj přichází faul na hranici vápna, míč si staví Pulkert a tečovanou střelou ve zdi se ujímáme vedení. V tu chvíli soupeř rezignoval, po krásném centru Čebise z pravé strany dává gól opět Pulkert a třešničkou na dortu je sólo stopera Kundrta z naši poloviny s gólovou trefou. Pozitivum vidím v tom, že jsme i za nepříznivého stavu a soupeřových zákrocích mnohdy za hranou neupustili od naši hry, dva góly přišli po akcích ze stran, které neustále pilujeme a hlavně jsme ten zapas chtěli jednoznačně vyhrát. Díky patří i fanouškům, kteří nám udělali v takto důležitém zápase ve Smržicích domácí prostředí.

POLOČASOVÁ PORADA

1.5.     SLOVAN - Haná Prostějov    3:1   (2:1)     Branky: Kundrt, Hrstka, Hůlek

Sestava: Sedlář - Ji.Hanousek, Zdráhal, Petrů, Novák - Pulkert, Baláž, Hrstka, Máčala - Kalvach, Kundrt
Střídání: Lutonský, Hůlek, Koudelka, Perič

ŽOLÍK A STŘELEC BOWLAS

Důležitý zápas. Na domácím hřišti na jaře vítáme samé soupeře z horní poloviny tabulky. Pokud bychom mohli označit některého, se kterým by se dali uhrát body, pak to byl právě Prostějov. Zápasy s nimi byly vždy vyrovnané a vysoký věkový průměr soupeře byl v kontrastu s naším mladým celkem. A tato naše energie zápas nakonec rozhodla. Po úvodní trefě Petra Kundrta z rohu přišla komplikace v podobě laciného srovnání stavu. Ale ještě do poločasu se povedla akce s náběhem Lukáše Hrstky a přihrávky Martina Nováka. Včetně finále s precizní koncovkou. Ve druhé půli byla na hostech patrná snaha o vyrovnání. Naštěstí bez výsledku. Naopak Slovan hrozil z častých brejků. Ten první po akci Kundrta a dorážce Edy Pulkerta ještě nevyšel, když v cestě stála tyč. Následný další už byl ale dohrán do gólové koncovky. Přetažený centr vracel Pulkert na malé vápno Hůlkovi a ten nezaváhal a zápas rozhodl. Takže Slovan připsal tři body do tabulky, uhlídal nejlepšího střelce soutěže Patrika Gábora a snad se dobře připravil na zápas jara ve Smržicích. Nutno ještě zmínit důležitou roli Bořka Petrů. Ten totiž, když na jaře nastoupil, tak Slovan neprohrál a všech jarních 8 bodů nese tedy jeho podpis. Ve Smržicích bude ale pravděpodobně Bořek absentovat. Snad to ostatní bez něj zvládnou.

Report trenéra KováříkaDo utkání vstupujeme aktivně, vedení se ujímáme po rohu. Bohužel poté už klasická chyba v rozehrávce a trest v podobě srovnání. Nepolevujeme a snažíme se stále tvořit, po pěkném pasu za obranu a náběhu se ujímáme vedení. V druhém poločase soupeři dochází síly, bohužel nedokážeme přidat pojistku dříve než v 80.min zásluhou žolíka Bowlase, který byl na hřišti minutu. Dnešní výhra byla zasloužená, fungovaly i lajny, jen ještě musíme zapracovat na klidu v rozehrávce a zakončení.

24.4.     Doloplazy - SLOVAN     3:2   (0:0)    Branky: Kalvach, Pulkert

Sestava: Sedlář - Koudelka, Kundrt, Zdráhal, Novák - Ji.Hanousek, Baláž, Hrstka, Pulkert - Máčala, Kalvach, Hůlek
Střídání: Hůlek, Lutonský, Ja.Hanousek, Perič

Další z pokusů bodovat v boji o záchranu I.B třídy absolvoval Slovan v Doloplazech. Měl to být zápas srovnatelný s tím v Haňovicích. A taky bohužel byl. Vzhledem k losu, kdy doma hostíme ty nejlepší celky a ven zajíždíme k relativně hratelným soupeřům, to mohl být zápas naděje. Jenže když dostaneme dva góly ( a tak tomu je téměř v každém zápase ) tak při naší produktivitě zápasy ztrácíme. Na třech postech obměňovaná obrana je zranitelná. Nicméně pořád je ve hře dost bodů. Teď nás ale čeká logistický oříšek, když muži hrají ve stejném termínu jako dorostenci. A ke "Komínu" přijede na venkovních hřištích velmi dobrý Prostějov s nejlepším střelcem soutěže Gáborem. A pak další venkovní pokus ve Smržicích, jenž zatím dali na jaře jediný gól.

Náhled trenéra: V prvním poločase jsme lepší, vytvoříme si dvě šance které ale neproměňujeme. V druhem poločase nás srazí "vlastní" gól, následně už kombinace vázne vlivem podmáčeného hřiště. Hru se snažíme zjednodušit, dostáváme ale další dva góly. Nakonec jsme se nesložili, dáváme dva góly, bohužel pozdě.

17.4.     SLOVAN - Slatinice   0:2   (0:1)

Sestava: Sedlář - Žvátora, Perič, Švancara, Novák - Ji.Hanousek, Pulkert, Baláž, Máčala - Kalvach, Hůlek
Střídání: Čebiš, Lutonský, Kovář, Ja.Hanousek

Absence? Koudelka, Havelka, Petrů, Zdráhal, Vyroubal, Kundrt, Hrstka, Spáčil. Byla by to celkem slušná sestava pro boj o setrvání v I.B třídě. Jenže místo těchto hráčů museli být povoláni další. Kde je vzít? Kde jinde než v dorostu. A tak se premiérově mezi muže zapsali Žvátora, Čebiš a Kovář. Takže 5 dorostenců v základu a další 2 nastoupili v průběhu. Těžko pak očekávat, že naše dorostenecké družstvo připraví o body lídra tabulky a adepta na postup do mužské I.A třídy. Přesto jsme šance v první půli měli. Dvakrát po průniku Jirky Hanouska po pravém křídle, jednou po centru Máčaly zleva a největší pak v závěru poločasu po hlavičce debutanta Čebiše z rohového kopu. Realita byla ale krutá. Jedinou chybu naší obrany soupeř trestal a poločas celkem nezaslouženě vyhrál. Druhá půle už přinesla jen bezvýslednou snahu Slovanu v souboji s kvalitou Slatinic.

Report trenéra KováříkaVstup do utkání máme aktivní, vytváříme si ze stran šance, které bohužel neproměňujeme. Soupeř následně trestá naše nedorozumění v obraně a ujímá se vedení. I přes velmi mladou sestavu se snažíme, kombinuje a vytváříme si další šance, které neproměňujeme. Po poločase nám pomalu dochází síly, už se tolik nedostáváme k ohrožení soupeřovy brány. V 78' nezachytíme náběh z čehož rezultuje pokutový kop, který soupeř proměňuje. Bohužel zápas body nepřinesl, ale přístup, bojovnost a týmový výkon je dobrou zprávou do dalších zápasu. Přehrávat v určitých okamžicích lídra tabulky s 5 dorostenci v sestavě zaslouží pochvalu.

10.4.    Haňovice - SLOVAN    3:1   (2:1)    Branka: Pulkert

Sestava: Sedlář - Spáčil, Perič, Vyroubal, Novák - Máčala, Baláž, Zdráhal, Pulkert - Kalvach, Kundrt
Střídání: Hůlek, Lutonský, Koudelka, Ji. Hanousek

Report trenéra KováříkaV zápase inkasujeme jako první z ojedinělé šance soupeře. Snažíme se kombinovat, jsme lepší na míči, zapas srovnáváme. Bohužel inkasujeme do kabiny další gól, kdy zcela nekrytý hráč ve vápně uklízí míč do naši brány. Druhý poločas se snažíme strhnout na naši stranu, jen nám chybí důraz do zakončení. Soupeř posledních 20 min už jen odkopává, přeskupujeme řady, bohužel inkasujeme z rohu na 3:1 v 83.min a je po zápase. Nebyli jsme horším týmem a kdybychom více chtěli a proměnili šance, nemuselo to takto dopadnout. Bohužel jsme se asi vystříleli v minulém zápase ...

3.4.    SLOVAN - Velký Týnec   7:1 (5:1)   Branky: Pulkert, Petrů p., Havelka, Zdráhal, Hrstka, Vyroubal, Máčala

Sestava: Sedlář - Koudelka, Perič, Vyroubal, Zdráhal - Máčala, Hrstka, Petrů, Pulkert - Kalvach, Havelka
Střídání: 33' Novák , 69' Hůlek a Lutonský, 85' Baláž

Report trenéra Kováříka: Do utkání vstupujeme s respektem, nějakou dobu se hledáme, na náš brzký gól navazují dvě proměněné penalty na obou stranách. Následně už začínáme hrát naši hru, Mara Havelka tváři v tvář gólmanovi hostů nezaváhal a klid do našich řad přidávají dvě trefy do poločasu od Zdráhala a Hrstky. Druhý poločas už jen kontrolujeme a přidáváme další dva góly. Velké minus je ztráta zraněného kanonýra Havelky, za rozhodnutého stavu nám chybělo více klidu na míči a v zakončení. Plusem jednoznačně proměňování šanci a i skutečnost, že o 7 branek se postaralo 7 hráčů. Dnešní výsledek si chlapi zasloužili !

STŘELA HRSTKY UPRAVILA POLOČASOVÝ VÝSLEDEK NA 5:1

27.3.    Mostkovice - SLOVAN   2:3  (1:2)     pen. 2:4      Branky: Marek Havelka 2

Sestava: Sedlář - Zdráhal, Perič, Vyroubal, Novák - Pulkert, Baláž, Petrů, Máčala - Kalvach, Havelka
Střídání: Koudelka, Hrstka, Hůlek, Lutonský

Komentář trenéra Kováříka: Terén a menší rozměry hřiště byl předzvěstí toho, co se bude v následujících devadesáti minutách dít. V první minutě se ale ujímáme vedení po brance Havelky. Následně se hra domácích už profiluje pouze nákopama, přidáváme druhý gól v 28.min ale soupeř ihned z rohu koriguje na 1:2. Po poločase se snažíme kombinovat, bohužel se nedaří a zápas se dohrává nákopama. Inkasujeme v 80.min po krásné střele přes hlavu. Penalty už ale byli v naši režii, všechny proměňujeme a Jarda dvě chytá.